ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7558 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Centrum České Kamenice promění ve festivalový areál

0 jsk 15.6.2023

Už ve čtvrtek se historickým centrem města Česká Kamenice na Děčínsku rozezní především alternativní hudba. Startuje festival Kamen!ce 2023. Oproti loňsku přináší nabušenější hudební program s více než padesáti kapelami a interprety z Česka i ze zahraničí.

Město Česká Kamenice se na tři dny promění ve festivalový areál s gotickými, barokními a secesními kulisami. To vše lemované unikátní přírodou Národního parku České Švýcarsko.

Hlavními hvězdami jsou letos David Koller, Prago Union, Midi lidi a Tata Bojs. Vedle nich se už tradičně představí i mladé vycházející hvězdy české hudební scény, romské kapely a interpreti ze zahraniční, letos v čele s Katarzia, Tolstoys a PABST. Na své si přijdou hlavně fanoušci alternativní a elektronické hudby.

„Z letošního programu mám ohromnou radost. Věřím, že se nám podařilo najít balanc mezi již známými jmény české hudební scény a menšími alternativními projekty. Festival tak bude mimo jiné o objevování, a to nejen v rámci hudebního programu. Návštěvníci se tak letos mají skutečně na co těšit,“ uvádí Martin Šolc, jeden z organizátorů festivalu.