ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28389 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Central European Jazz Showcase představí české a slovenské kapely

0 jsk 21.6.2022

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno připravili ve spolupráci s občanským sdružením Spectaculum druhý ročník jazzového showcase. Ten se uskuteční 27. a 28. června v Divadle Husa na provázku v Brně. Central European Jazz Showcase je dvoudenní koncertní přehlídka, při níž se vybrané kapely z Česka a Slovenska představí mezinárodnímu publiku složenému z delegátů z řad programových ředitelů festivalů, dramaturgů hudebních klubů a novinářů.

Central European Jazz Showcase je na míru šitý kapelám, které mají potenciál prosadit se v zahraničí. Cílem je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí a popularizovaly tak český a slovenský jazz.

„Síle zážitku v blízké přítomnosti hudebníků plně zabraných do tvůrčího procesu se nevyrovná prostě nic. Troufnu si tvrdit, že většina hudebních promotérů smýšlí podobně, prezentace živé hudby je často jejich celoživotním posláním. Mohu snad také říci, že většina pořadatelů mnohdy vybírá kapely na základě vlastní zkušenosti s jejich živým vystoupením. Dobrou příležitost pro sebeprezentaci kapelám nabízí právě tradiční formát showcase, při němž se promotérům koncentrovaně představuje celá řada kapel,” říká ředitel festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka.

Jedním z účastníků akce bude i skupina Muff (na snímku).