ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17909 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenám magazínu Q vládli U2, Adele a Coldplay

0 Redakce 27.10.2011

Renomovaný britský  hudební měsíčník Q vyhlásil irskou formaci U2 jako nejlepší  skupinu za poslední čtvrtstoletí. Ve dvou kategoriích pak vyhlašování výročních cen časopisu ovládla britská zpěvačka Adele. Celosvětově nejlepší hudební produkci současnosti se může chlubit britská kapela Coldplay.

Nejlepším zpěvákem se na vyhlášení v Londýně stal raper Tinie Tempah. Adele, jež se akce ze zdravotních důvodů neúčastnila, byla oceněna i za nejlepší písničku, jíž se stala hitovka Rolling in the Deep. Objevem roku se stala Lana Del Rayová.

Frontman Coldplay Chris Martin překvapil úvahou, že si jeho kapela nezaslouží cenu pro nejlepší hudební tvůrce současnosti. „Nejlepší skupinou na světě jsou momentálně U2. My jsme tak sedmí,“ prohlásil.

Poněkud neuctivě přijal cenu pro „ikonu“ magazínu Q Noel Gallagher z Oasis. Ocenění se prý nemůže vyrovnat jeho radosti z výsledku nedělního zápasu anglické fotbalové ligy, kdy jeho milovaný klub Manchester City rozdrtil Manchester United 6:1.

Do Síně slávy magazínu Q byli uvedeni členové Queen Brian May a Roger Taylor. Jako autor klasických songů byl oceněn Gary Barlow ze skupiny Take That.

JŠp