ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4731 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenám Grammy dominovaly ženy. Vyhrála Beyoncé

0 jsk 15.3.2021

Ženy vládly 63. ročníku předávání amerických hudebních cen Grammy, které se z důvodu pandemie koronaviru konalo o téměř dva měsíce později, než bylo původně plánováno. V nejprestižnější kategorii Album roku zvítězila americká zpěvačka Taylor Swift s deskou Folklore. Stala se tak první ženou, která si v této kategorii odnesla v pořadí třetí cenu.

Grammy ve čtyřech kategoriích získala Beyoncé. S celkovým počtem 28 cen se tak mezi ženami dostala před americkou zpěvačku a houslistku Alison Kraussová, která má na kontě 27 cen.

Americká zpěvačka H.E.R. zvítězila v kategorii skladba roku (I Can’t Breathe). Její název, v překladu Nemůžu dýchat, obsahuje slova Afroameričana George Floyda, který zemřel loni v květnu při zatýkání v Minneapolisu a stal se mottem hnutí Black Lives Matter.

Billie Eilish ovládla kategorii Nahrávka roku (Everything I Wanted). Americká rapperka Megan Thee Stallion si za singl Savage, na němž se podílela i Beyoncé, odnesla tři ceny. Blue Ivy Carter, devítiletá dcera Beyoncé a rappera Jay-Z, se spolu se svou mámou stala vítězkou v kategorii nejlepší videoklip (Brown Skin Girl).

Tradiční udělování cen Grammy se mělo původně konat 31. ledna v Los Angeles. Bylo však kvůli pandemii přesunuto na 14. března.

Tagy: ,