ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6402 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenám BAFTA dominoval film 1917

0 jsk 4.2.2020

Válečné drama 1917 (na snímku) britského režiséra Sama Mendese dominovalo v neděli večer předávání cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA). Celkově získala sedm ocenění, mimo jiné v kategoriích nejlepší film, režie, kamera a nejlepší britský film. Mendes se zároveň stal prvním domácím vítězem kategorie Nejlepší režisér za posledních jedenáct let.

Jeho drama, které bylo inspirované zážitky jeho dědečka z první světové války, porazilo favorizované snímky Irčan (režie Martin Scorsese), Joker (Todd Phillips), Tenkrát v Hollywoodu (Quentin Tarantino) a Parazit (Džun-ho Pon).

Ceny pro nejlepšího herce a herečku si odnesli Joaquin Phoenix (1917) a Renée Zellwegerová (Judy). Brad Pitt (Tenkrát v Hollywoodu) a Laura Dernová (Manželská historie) zvítězili ve vedlejších hereckých kategoriích. Jihokorejská černá komedie Parazit se stala nejlepším filmem v jiném než anglickém jazyce a získala i cenu za nejlepší původní scénář. Další komedie Králíček Jojo má podle poroty nejlepší adaptovaný scénář.

Moderátorem galavečera, který se konal v londýnské Royal Albert Hall, byl komik Graham Norton. Čestnými hosty 73. ročníku předávání cen BAFTA byli britský princ William, který je prezidentem organizace BAFTA, a jeho manželka Kate.

Tagy: ,