ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6062 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenám Anděl vládli Nightwork, vyhráli třikrát

0 Redakce 24.2.2011

Tři ze čtyř nominací  proměnila ve vítězství skupina Nightwork při středečním večerním udílení cen Aklademie populární hudby Anděl 2010. Jubilejní dvacátý ročník ankety hudebních odborníků se uskutečnil v pražské Incheba Areně za asistence kamer České televize. Provázeli jím loňští vítězové pěveckých kategorií Ewa Farna a Tomáš Klus.

Nightwork obdrželi sošky anděla za prvenství v  kategoriích skupina, videoklip a album roku. Oceněno tak bylo jejich loňské album Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa. Neuspěli pouze s nominací v kategorii skladba roku, v níž si prvenství odnesla mladá zpěvačka Debbi za písničku Touch The Sun. Ta je známá především z reklamy na metaxu a pro Debbi ji napsali tvůrci ze slovenské společnosti Creative House. Ti se v minulosti autorsky podepsali například pod album Richarda Müllera nazvané Už (2010).

„Mysleli jsme si, že vyhrajou Toxique, neboť hrají pokrokovou hudbu,“ prohlásil při přebírání ceny pro skupinu roku klávesista Nightwork František Soukup. „My hrajeme normalizační pop, ale zdá se, že se vám líbí.“

Zpěvákem roku se stal David Koller a zpěvačkou Lucie Bílá. Každý z nich byl prý přitom před slavnostním ceremoniálem přesvědčen, že Anděla dostane jiný nominovaný. Koller sázel na loni zesnulého Petra Muka a Lucie Bílá se domnívala, že si prvenství odnese Hana Hegerová.

Překvapením bylo vítězství skupiny Republic Of Two v kategorii Objev roku. „Porazila“ mimo jiné i favorizovaného Martina Chodúra.

Během slavnostního večera byly vyhlášeny i tzv. Ceny dvacetiletí. U příležitosti jubilejního udílení Andělů je obdrželi umělci, kteří podle současné  akademie v posledních dvaceti letech českou hudební scénu nejzásadněji poznamenali. Třikrát se radovala skupina Lucie, přičemž pozoruhodné bylo, že na pódiu sešla v nejslavnější sestavě, tedy David Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a Michal Dvořák.

Podle sdělení kapely to ale neznamená, že by se chystal její comeback. Robert Kodym jenom podotkl, že i v případě Lucie platí ono okřídlené „nikdy neříkej nikdy“.

Ceny Anděl 2010

 

Skupina roku
Nightwork

Skladba roku
Debbi – Touch The Sun

Zpěvák roku
David Koller

Zpěvačka roku
Lucie Bílá

Videoklip roku
Nightwork – Tepláky anebo Kroky Františka Soukupa

Objev roku
Republic Of Two

Album roku
Nightwork – Tepláky anebo Kroky Františka Soukupa

Síň slávy

Petr Muk

Nejprodávanější album roku
Kabát – Banditi di Praga

Album dvacetiletí
Lucie – Černý  kočky mokrý žáby

Zpěvák dvacetiletí
Jaromír Nohavica

Zpěvačka dvacetiletí
Lucie Bílá

Skupina dvacetiletí
Lucie

Interpret dvacetiletí

Lucie

World music
BezoBratři – Bezobav  

Jazz & blues
Najponk, Pivec, Hutchinson – It’s About Time  

Ska & reggae
Pub Animals – Safar-I  

Alternativní  hudba
Dva – Hu  

Folk & country
Traband – Domasa  

Hard & heavy
Malignant Tumour – Earthshaker  

Hip hop & r’n’b
Prago Union – Dezorient express  

Elektronická  hudba
Kubátko – Vzduchoplavec

JŠp