ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenám Anděl dominovala Lenka Dusilová

0 jsk 31.5.2021

Zpěvačka Lenka Dusilová získala v sobotu večer nejvíce sošek na jubilejním 30. ročníku předávání cen České hudební akademie Anděl 2020. Slavnostní ceremoniál se musel stejně jako loni kvůli pandemii obejít bez hudebních vystoupení přímo v sále. Ta byla předem předtočena v přenosu České televize vysílána ze záznamu.

Lenku Dusilovou vyhlásila akademie jako nejlepší sólovou interpretku roku, ocenění si odnesla také za album roku (Řeka) a nejlepší skladbu (Vlákna). Nejlepším sólovým interpretem se stal 7krát3, který v roce 2020 vydal EP s názvem I.

Skupinou loňského roku se stali Tata Bojs, objevem roku zpěvačka Kateřina Marie Tiochá. Ta po skončení ceremoniálu oznámila, že bude působit s kapelou Bandjeez, jejímž zpěvákem byl do svého lednového skonu David Stypka.

V kategorii folk uspěli Robert Křesťan a Druhá Tráva s albem Díl první. Křesťana jako osobnost folku a country zároveň uvedli do Síně slávy. Podle českých akademiků vydala loni nejlepší slovenské album skupina Le Payaco pod názvem Pohybliví v nehybnom.

V kategorii Alternativa zvítězila písničkářka Amelie Siba, v kategorii Rock skupina Kurtizány z 25. avenue. Kategorii Jazz dominoval kontrabasista a skladatel Tomáš Liška s nahrávkou Hope. V kategorii Rap se dařilo projektu Yzomandias, Cenu fanoušků má raper Viktor Sheen. Nejlepší videoklip roku vznikl podle výsledku hlasování akademie ke skladbě Piš mi básně kapely Bert & Friends.