ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5359 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na cenách magazínu Q uspěli Ellie Gouldingová a Biffy Clyro

0 jsk 24.10.2013

Britský hudební měsíčník Q rozdal v pondělí v Londýně ceny nejlepším hudebníkům posledního roku. O laureátech letošních Q Awards tradičně rozhodli čtenáři magazínu.

V kategorii Nejlepší sólový umělec a umělkyně získala prvenství britská zpěvačka Ellie Gouldingová (na snímku). Skotská formace Biffy Clyro, která se již zanedlouho představí v Praze, zabodovala se studiovku Opposites (2013) v kategorii Nejlepší album. Americká kapela Vampire Weekend obdržela cenu pro nejlepšího současného světového interpreta, nejlepší skladbou je Do I Wanna Know?, kterou nahrála britská formace Arctic Monkeys na své letošní album AM.

V kategorii Nejlepší nováček uspěl devatenáctiletý Jake Bugg, jenž na prahu prosince dorazí také do Prahy. Cenu za Nejlepší videoklip získali Manic Street Preachers, a to díky klipu ke skladbě Show Me The Wonder. Brita Robbieho Williamse zvolili za Idol magazínu Q a britští Foals jsou Nejlepšími koncertními interprety. Největší událost si čtenáři a čtenářky magazínu Q zvolili festival Glastonbury.