ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30266 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cena Jindřicha Chalupeckého pro Andrease Gajdošíka

0 jsk 9.12.2019

Držitelem nejprestižnější české ceny pro vizuální umělce do 35 let se stal Andreas Gajdošík. Umělec, který ve své tvorbě dlouhodobě kombinuje programátorské schopnosti se sociální a politickou angažovaností, je známý především skrze projekty zveřejněné ve virtuálním prostoru, jako jsou mystifikační webové stránky bojující proti xenofobii nebo mocenským strukturám.

Diváckou cenu Českých center a s ní spojený rezidenční pobyt v sídle některého z Českých center obdržela Pavla Malinová za svou sérii maleb doplněnou o kamenné sochy a specifickou scénografii. Porota ocenila také sdílený experimentální prvek letošní výstavy finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého, a sice její pohon na solární energii a související výzkum směrem k udržitelnosti činnosti kulturních institucí v době klimatické nouze.

Slavnostní ceremoniál v režii Bohdana Bláhovce se konal v prostorách kina Metropol v Olomouci, poprvé ve spolupráci s festivalem PAF Olomouc 2019. Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2019 je k navštívení až do 19. ledna 2020 v prostorách Pražákova paláce Moravské galerie v Brně.

(zdroj foto: sjch.cz)