ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7733 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cena Jáchym pro Vávru a Formana

0 Redakce 25.11.2011

Společnost Barrandov Studio ocenila v rámci 80. výročí založení barrandovských ateliérů v Praze režiséra Miloše Formana a za celoživotní dílo Otakara Vávru in memoriam firemní cenou Jáchym.

Cenu Jáchym pro významného obchodního partnera převzali zástupci společnosti Stillking Films, která stojí mimo jiné za realizací bondovky Casino Royale či fantasy Letopisy Narnie právě v České republice.

Za Vávru převzala cenu jeho životní partnerka Jana Němcová, Formanovi bylo ocenění předáno prostřednictvím telemostu. Forman obdržel cenu Jáchym za šíření dobrého jména barrandovských studií ve světě. Právě zde realizoval svůj klíčový snímek Amadeus, vítěze osmi amerických Oscarů.

Ocenění za podporu české kinematografie získala společnost RWE, která se rozvoji domácí tvorby věnuje dlouhodobě a je partnerem barrandovského studia v rámci filmové nadace podporující původní scenáristickou tvorbu. Cena Jáchym pro významného finančního partnera byla předána zástupci bankovní skupiny Raiffeisen Bank a ocenění za strategickou podporu barrandovských studií společnosti Moravia Steel.

Výroční firemní ocenění Jáchym odkazuje ke jménu významného vědce Joachima Barranda, který proslul svými archeologickými vykopávkami v 19. století a filmový kopec nad Prahou dnes nese právě jeho jméno.

Barrandov Studio je pokračovatelem dlouhé filmařské tradice, která sahá na počátek 30. let minulého století. Od té doby se tu vystřídala řada talentovaných umělců a odborníků, vznikl nespočet vynikajících filmů, z nichž mnohé se zařadily do zlatého fondu světové kinematografie. Dnes patří areál Barrandov Studia k nejstarším i největším studiovým komplexům v Evropě.

rwi