ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4901 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Celovečerní koncerty na zámku v Dobříši

0 Redakce 3.8.2023

Na zámku Dobříš se od 10. do 13. srpna 2023 bude konat třetí ročník hudebního festivalu s originálním programem pro širokou veřejnost. Celovečerní koncertní projekty doprovodí exkluzivní výstava historických evropských houslí a dopolední víkendový program s pohádkovými představeními pro celou rodinu.

Za dramaturgií festivalu stojí houslový virtuos Jaroslav Svěcený a herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová.

„Každý koncert bude výjimečný a originální, v premiéře uvedeme i programy, které ještě nikde nebyly k vidění. Jednou z perliček bude například divadelně-koncertní představení Bach Forever aneb Johanku, zahraj mi…, které se uskuteční 13. srpna na nádvoří zámku. Hudebníci a interpreti jsou v něm zároveň také herci. Scénář, který nepostrádá humor ani nádhernou Bachovu hudbu, napsala kolegyně Zdeňka Žádníková. Netradiční setkání žánrů a dva koncerty v jediném večeru zažijí diváci v představení Beatles v Argentině v sobotu 12. srpna. Velmi unikátní budou i Barokní fanfáry, jediný koncert uvedený nikoli pod širým nebem, ale pod střechou, konkrétně pod střechou kostela Nejsvětější Trojice naproti zámku Dobříš. Tam se spolu s trubkou a houslemi představí nedávno zrekonstruované varhany. Zárukou skvělého startu festivalu je hudební uragán v podobě projektu Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli (na snímku). Ti se vrací na Dobříš po roce na četná divácká přání. Letos z Bratislavy přivezou řadu nových skladeb, které předvedou ve čtvrtek 10. srpna v nádherném francouzském parku,” láká na letošní program Festivalu hudby na zámku Dobříš Jaroslav Svěcený.

Autoři festivalu využijí do posledního detailu potenciál rokokového zámku Dobříš a okolí. Koncerty se budou konat na nádvoří, ve Francouzském parku a v přilehlém kostele. V zámecké konírně bude v sobotu 12. srpna k vidění exkluzivní výstava italských, německých, francouzských houslí a českých houslí tří staletí. Jaroslav Svěcený, který je zároveň soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje, ji blíže představí na dvou komentovaných prohlídkách, od 11 a 13 hodin.