ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15470 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Celostátní festival ZUŠ Open odstartoval

0 jsk 5.5.2021

Aktuální ročník ZUŠ Open včera symbolicky odstartoval online premiérou Ódy na radost v provedení 130 žáků a 15 ředitelů ze 48 základních uměleckých škol z ČR i ze Slovenska. Autorské úpravy ikonicky známé Beethovenovy Ódy na radost v čase pandemie se zhostila skladatelka, hudebnice a textařka Marie Sommerová.

Letošní v pořadí pátý ročník festivalu základních uměleckých škol více než kdy jindy upozorňuje na přínos a význam uměleckého vzdělávání. Více než rok trvající pandemie citelně zasáhla i do oblasti základního uměleckého vzdělávání. Oproti loňskému roku, kdy se ZUŠ potýkaly se zaváděním distanční výuky a snažily se děti zapojit do nejrůznějších online projektů, čelí nyní mnohem závažnějšímu problému, a to udržení motivace svých žáku a zamezit jejich případnému odhlašování ze studia.

Velkou část stávajícího školního roku byly základní umělecké školy zavřené. Proto letošní ročník ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené ve spolupráci se základními uměleckými školami a dalšími institucemi, proběhne opět ve volném termínu od jara do konce roku.

Tagy: