ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4717 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Celeste Buckingham nazpívala titulní píseň k filmu Cesta do Tvojzemí

0 jsk 23.6.2022

Nový celovečerní animovaný 3D snímek pro děti Cesta do Tvojzemí režiséra Petra Budinského má titulní skladbu. Píseň Ve hvězdách nazpívala Celeste Buckingham, která je zároveň spoluautorkou hudby. Písnička má i anglickou a slovenskou verzi.

Slovensko-česko-belgický film o dobrodružné výpravě desetiletého kluka Rikiho, jeho kamarádky Emmy a opičky Tidlinga za záchranou světa fantazie do kin vstoupí 11. srpna. Distributorem je společnost Forum Film.

„Díky světlu, co na cestu svítí, v nitru cítím, že mám svůj plán…“ To jsou slova z titulní písničky z filmu Cesta do Tvojzemí Ve hvězdách, která podle slovenské zpěvačky americko-švýcarského původu Celeste Buckingham vznikala v přátelské a veselé atmosféře. Zadání bylo zcela jasné, vyprávět příběh hlavního hrdiny Rikiho, který uteče do úžasného světa fantazie Tvojzemí ze svého domova ve skutečném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Autorem podmanivého textu a současně spoluautorem hudby je Matěj Vávra.

„Když nás tvůrci filmu Cesta do Tvojzemí oslovili, měli velmi jasnou představu, o čem by měla skladba být. A já jsem od začátku věděla, jakou by měla mít náladu. Je sladěná s příběhem hlavního hrdiny Rikiho, se kterým se budou moci děti ztotožnit,“ říká zpěvačka Celeste Buckingham, která si na své konto připsala ještě verzi písničky ve slovenštině a angličtině pro zahraniční trh.

Hlasy postavám ve filmu propůjčili herci Jan Cina, Klára Issová, Jan Vondráček, Martin Myšička či Václav Neužil.