ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6521 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čechomor slaví výročí vánočním turné a albem

0 jsk 10.12.2013

Letošní rok, ve kterém Čechomor oslavil pětadvacet let existence, zakončí skupina sérií koncertů Vánoční Kooperativa Tour a pod stromeček nadělila fanouškům CD/DVD Čechomor 25 – Český Krumlov Live.

Ve druhé polovině srpna si kapela na několik koncertů pozvala řadu hostů, se kterými se v průběhu let umělecky setkala. Nechyběla tedy zpěvačka Lenka Dusilová, americký kytarista a producent Gerry Leonard a japonský zpěvák, producent, bubeník a hráč na flétnu šakuhači Joji Hirota.

Na úvodním koncertu celého letního Kooperativa tour k výročí Čechomoru ve vyprodané českokrumlovské Pivovarské zahradě skupinu a hosty doprovodila i Smíchovská komorní filharmonie pod taktovkou dirigenta Josefa Vondráčka a Kühnův smíšený sbor pod vedením sbormistra Marka Vorlíčka. Ze záznamu toho koncertu vzniklo živé DVD a CD, které nyní vyšlo.

„Koncert Čechomor 25 v rámci Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově byl pro nás natolik unikátní, že jsme ani na chvilku nepochybovali o tom, že jej musíme natočit,“ říká jeden ze zakládajících členů Čechomoru František Černý.

Pokud jde o koncertní turné, dnes se kapela představí v Praze, 14. 12. v Prostějově, 15. 12. v Brně, 16. 12. v Hradci Králové, 17. 12. v Červeném Kostelci a skončí 18. 12. v Jablonci nad Nisou.

„Celý rok jsme si připomínali pětadvacet let také tím, že jsme se na koncertech vraceli spíš k akustickému zvuku, který znali fanoušci z počátků existence skupiny. Proto i letošní vánoční koncerty jsou v tomto duchu. Vracíme se trochu proti proudu času a k podstatě samotných písniček,“ říká houslista a zpěvák Karel Holas.

Tagy: