ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5187 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čechomor bude streamovat benefici

0 jsk 9.3.2022

Skupina Čechomor ve spolupráci s Nadací Kooperativy a slovenskou skupinou Kandráčovci vysílají ve čtvrtek 10. března od 20 hodin unikátní benefiční koncert Hrajeme pro Ukrajinu na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Koncert bude streamován prostřednictvím Facebooku.

Půjde o jedinečnou formu streamu vysílaného ze dvou míst současně. Tato forma telemostu bude vůbec poprvé v tomto rozsahu použita komerčně. Část interpretů zahraje ze studia v Praze a část z Košic a díky této technologii budou moci zahrát společně.

V pražském studiu vystoupí Čechomor, Taras Vološčuk (bývalý kontrabasista Čechomoru z Ukrajiny), Lenka Dusilová, Voxel, Michal Malátný a František Táborský (Chinaski). Z Košic zahrají skupina Kandráčovci, Tomi Okres (Chinaski), Marian Čekovský (hudebník a porotce Superstar) a další.

„Válka na Ukrajině, která z domovů vyhání hlavně ženy a děti, nemůže nechat lhostejného snad nikoho, ani nás muzikanty. Všude kolem sebe teď vidíme spoustu solidarity a pomoci lidem z Ukrajiny, kteří se ze dne na den ocitli bez střechy nad hlavou, bez svých blízkých. Proto jsme se rozhodli také pomoci a s našimi kamarády muzikanty z Čech i ze Slovenska udělat koncertní stream a poprosit všechny naše fanoušky a diváky, aby svými finančními prostředky pomohli těm, kdo to právě teď nejvíc potřebují,“ vysvětluje iniciativu František Černý z Čechomoru.