ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12981 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cavetown v Praze zazpívá o radostech a strastech dospívání

0 jsk 11.10.2019

Ze studentského pokoje k posluchačům po celém světě. Loni britský písničkář Cavetown zazářil s deskou Lemon Boy o strastech a radostech dospívání. Letos na ni navazuje novou kompilací Animal Kingdom. Cavetown a jeho hosté (Orla Gartland a Spookyghostboy) zahrají v pražském Rock Café 19. dubna 2020.

Robin Skinner aka Cavetown pochází z hudební rodiny a svůj hudební talent začal rozvíjet už jako malý kluk na ukulele. Později na YouTube sdílel covery oblíbených písní například od Twenty One Pilots nebo Eda Sheerana. Tam také získal silnou fanouškovskou základnu, se kterou sdílí celý svůj život. Aktuální deska Lemon Boy je jeho doposud nejpestřejším dílem. Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Hudba Skinnerovi pomáhá vyrovnávat se s nástrahami skutečného světa. „Zpívám o věcech, které se mi dějí a o kterých je pro mě těžké hovořit. Proto je moje tvorba tak otevřená a od srdce. Myslím, že právě proto ji lidé poslouchají. Stejně jako já mohou mít někteří problém s vyjadřováním pocitů. Když o tom uslyší skladbu, třeba jim to pomůže,“ nechal se slyšet.

Na desku Lemon Boy se stejnojmenným singlem, který za několik měsíců posbíral jenom na YouTube více než deset milionů přehrání,  právě navazuje sérií písní Animal Kingdom na které spolupracoval i se svými přáteli.

Tagy: