ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12662 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První části filmu Nymfomanka bude hostit brněnské kino Scala

0 Richard Winter 3.12.2013

Brněnští filmoví fanoušci si nadělili vánoční dárek. Svým hlasováním zařídili, že českou premiéru první části filmu Nymfomanka bude hostit nedávno znovuotevřené Univerzitní kino Scala. Slavnostní večer se odehraje na Boží hod 25. prosince, do dalších českých kin vstoupí nový film Larse von Triera o den později. Na druhém místě se v soutěži umístilo kino Radnice v Jablonci nad Nisou, třetí je hradecké Bio Central.

Čtyřhodinová “otevřená studie ženské sexuality”, film Nymfomanka kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera, je filmovými fanoušky netrpělivě očekávána. Česká kina soutěžila více než měsíc o možnost uvést první část snímku s jednodenním předstihem před zbytkem republiky. Soutěže se zúčastnilo takřka 30 kin a přes 7000 diváků. S náskokem zhruba 500 hlasů vyhrála brněnská Scala – kino, které bylo v polovině října znovuotevřeno po dvouleté přestávce. Může se tak těšit na událost se všemi atributy slavnostního večera včetně welcome drinku, červeného koberce, úvodu k filmu a rautu.

“Od začátku jsme deklarovali, že ze Scaly chceme udělat to, čím už dřív byla. Tedy premiérové kino, které Brnu představí zajímavou uměleckou tvorbu,“ říká ředitel kina Radek Pernica. “Rozhodně jsme ale nečekali, že nás natolik zajímavá premiéra čeká v horizontu pouhých několika týdnů. Jsem velmi mile překvapen, že se Scale podařilo získat na svou stranu filmové fanoušky tak rychle. Divákům děkuji za jejich hlasy. Jejich přízeň je pro nás závazkem,” dodává Pernica.

Ve vedlejší, avšak důležité kategorii, kde se počet odevzdaných hlasů kinu přepočítával podle celkového počtu obyvatel žijících v dané obci, zvítězilo Městské kino v Železném brodě. Na každých 1000 obyvatel města připadlo 62,6 diváckých hlasů. Na druhém místě se v této kategorii umístilo kino Panorama v Boskovicích, na třetím jablonecké kino Radnice.