ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15231 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Caro Emerald doma porazila Jacksona

0 Redakce 19.1.2011

Nizozemský Amsterdam aktuálně posílá do světa jednu skutečně nadějnou zpěvačku. Jmenuje se Caro Emerald a doma je hvězdou první velikosti již více než rok. Devětadvacetiletá žena vydala debutový singl Back It Up v červenci minulého roku a dá se říci, že se na domácí scéně díky němu stala hvězdou téměř přes noc.

Singl se stal hitem léta, což bylo pro vokalistku, která od malička holduje především jazzu, velkým překvapením. Svůj úspěch ovšem zopakovala i s druhým singlem A Night Like This, který zabodovat u fanoušků snad ještě víc. Nebylo divu, že tato píseň byla použita i jako hudební podklad na novou reklamní kampaň nápojů značky Martini.

Koncem ledna minulého roku Caro konečně vydala debutové album Deleted Scenes From The Cutting Room Floor. Kolekce dvanácti písní, které byly inspirovány filmovou hudbou 40. a 50. let minulého století a dokonale kombinují jazzové prvky s nejnovějšími hudebními styly,

zaznamenala v Holandsku obrovské prodeje a již po šesti týdnech se zpěvačka mohla těšit z prvního platinového ocenění.

Aktuálně má toto album statut dvojnásobné platiny a překonalo sedmadvacet let starý rekord Michaela Jacksona a jeho desky Thriller. Dílko totiž vede holandskou prodejní hitparádu již šestadvacet týdnů v kuse a je tak na nejvyšší příčce v prodejích již šest měsíců.

Tento úspěch a stále větší zájem o Caro Emerald v zahraničí dohnal holandskou pobočku vydavatelství album Deleted Scenes From The Cutting Room Floor vydat i ve zbytku Evropy.

Minulý týden je k nám dovezla společnost Universal Music.

tz