ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4802 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cantatova žena spáchala sebevraždu

0 Redakce 11.1.2010

Kristina Rady, žena francouzského „prokletého rockera“ Bertranda Cantata ze skupiny Noir Desir, byla v neděli nalezena mrtvá. Podle prokuratury v Bordeaux se oběsila. Cantat prý spal ve vedlejším pokoji.

Tělo dvaačtyřicetileté Kristiny Rady našel její dvanáctiletý syn v domě, v němž spolu s Cantatem žili po jeho příchodu z vězení. Podle přátel trpěla Rady hlubokými depresemi. Zanechala po sobě dopis na rozloučenou, jeho obsah ale nebyl zveřejněn. Cantat tvrdí, že příčiny jejího dobrovolného odchodu ze světa nezná.

Rady měla dvojí občanství, franscouzské a maďarské. Byla šéfovou populárního maďarského hudebního festivalu Sziget.

Cantat si přezdívku „prokletý  rocker“ nezískal jen tak. V roce 2003 v hotelu v litevském Vilniusu smrtelně zranil svou milenku, uznávanou francouzskou herečku Marii Trintignantovou. Když později na mozkové klinice v Paříži zemřela, pokusil se prý spáchat sebevraždu. Později byl odsouzen k osmi letům vězení, ovšem po čtyřech jej propustili.

Po návratu na svobodu nahrál se svou skupinou Noir Desire dvě nové písničky, které vyšly na singlech. Podle tisku začal rovněž skládat skladby pro jiné interprety.

JŠp