ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5120 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bývalý manažer chce po Judas Priest 50 milionů dolarů

0 Redakce 8.11.2011

Padesát milionů dolarů chce po britské heavymetalové legendě Judas Priest její bývalý manažer. Pokud by tuto sumu u soudu získal, budou mít muzikanti „na stará kolena“ velké existenční potíže.

John Baxter, dlouholetý manažer kapely i zpěváka Roba Halforda, se prostřednictvím právníka obrátil na soud s tvrzením, že skupina i zpěvák mu dluží zaplacení provizí a proplacení jeho pracovních výdajů do roku 1992. Viní navíc Halforda ze lži, neboť ten mu prý po jeho urgencích plateb sdělil, že není ve stavu zaplatit a nastalou situaci dále neřešil.

Kapela se brání prostřednictvím médií. Magazínu Rolling Stone poslala list, ve kterém obvinila Baxtera z toho, že za Halforda, jehož jako manažer zastupoval od roku 1982, nezaplatil víza s cílem zabránit mu ve vstupu do Spojených států a neumožnit mu tam koncertovat. Je také osočen z toho, že zprávy o nedoplatcích publikoval ještě předtím, než byl z kapely propuštěn, čímž porušil tehdy platnou smlouvu.
Právník Johna Baxtera tvrdí, že Judas Priest i Rob Halford ve vztahu k jeho klientovi porušili smlouvu několikrát a především mu dluží peníze.

JŠp