ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18598 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši pokřtil svou biografii

0 Petr Hašek 29.6.2012

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši pokřtil svou biografii nazvanou Kapitán Tomáš Ujfaluši. Kniha vypraví o bohaté kariéře obránce, který nosil kapitánskou pásku v Hamburku, Fiorentině, Atlétiku Madrid i současném klubu Galatasarayi Istanbul.

Kmotrem knihy se stal herec a bavič Miroslav Donutil.Čtyřiatřicetiletý obránce vydání životopisu, který sepsal autor Petr Čermák, zvažoval delší dobu.

“Chtěli jsme knížku napsat už v roce 2009, kdy ji vydal Marek Jankulovski. Myslel jsem, že však ještě není správná doba, protože tam chyběla podstatná část, což jsou trofeje. Když jsem od té doby dvě vyhrál (s Atlétikem Madrid) a letos ještě přišel turecký titul, bylo to načasování dokonalé,” uvedl Ujfaluši.

Kniha vychází v době, kdy je na trhu více biografických knih známých fotbalistů. Například popis dění ve fotbalové Spartě i detaily z osobního života nabízí fotbalový brankář Jaromír Blažek ve své autobiografii s názvem Bláža: Moje pravda. Knihu vydalo nakladatelství XYZ, které v minulých týdnech fotbalovým fanouškům nabídlo také přepracované vydání biografie Josefa Masopusta Fotbal jménem Masopust z pera Petra Feldsteina, knihu Klub ligových kanonýrů od Zdeňka Pavlise či Fotbaloví géniové od Milana Macha.

Velkou pozornost nedávno vzbudila kniha Rebel, v níž Karel Felt zpovídá dalšího Sparťana, kontroverzního fotbalistu Tomáše Řepku.

rwi