ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12764 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bryanu Adamsovi poškodili v Egyptě kytaru

0 jsk 14.3.2016

Kanadskému hudebníkovi Bryanu Adamsovi poškodili celníci na mezinárodním letišti v egyptské Káhiře vzácnou kytaru Martin D-18 z roku 1975, kterou stejně jako ostatní hudební nástroje označili nesmazatelnou zeleným fixem. Šestapadesátiletý interpret, který přiletěl do Egypta, aby odehrál koncert pod pyramidami v Gíze, si na incident postěžoval na sociálních sítích.

„Skoro se nám nepodařilo dostat do země naše nástroje. A když se nám to konečně povedlo, byly všechny označeny zeleným fixem. Nikdo se nám za to ani neomluvil,“ napsal na Facebooku hudebník, který zveřejnil i fotografii zmiňované kytary Martin D-18. „Problém je, že jde o kytaru z roku 1975 a její vnější část je křehká,“ uvedl k fotce.

Představitel celního úřadu pro NBC News uvedl, že označování předmětů je standardní procedura, jejímž cílem je zajistit, že zemi opustí stejný předmět jako ten, který do ní přišel. Připustil však, že obvykle se na to používají nálepky.

Adams, který měl loni podobný problém i v Kanadě, později prohlásil, že incident nijak nesnížil jeho lásku k Egyptu. Hudebníkovi se za poškození omluvilo mnoho jeho egyptských fanoušků. Adams jim následně poděkoval a dodal, že kytaru bude možné opravit.

Tagy: