ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11133 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Brutální vedro bude mít premiéru v Karlových Varech

0 jsk 4.7.2023

Český film Alberta Hospodářského Brutální vedro bude mít premiéru na MFF Karlovy Vary v úterý 4. července v 19 hodin k Městském divadle. Jde o jediný domácí snímek, který se probojoval do soutěžní sekce Proxima karlovarského festivalu. Do kin film vstoupí 31. 8. 2023.

Ve světě ohroženém slunečním úlomkem letícím k Zemi uvízne osmnáctiletý chlapec cestou na chalupu v neznámém městě. Série bizarních dobrodružství ho donutí postavit se svým největším strachům, smíření se s realitou vykloubeného světa, se sebou samým a se svým otcem.

Vincek (19) se cítí být ochromený nejen svým stagnujícím mládím bez jasné budoucnosti, ale hlavně vesmírnou hrozbou, kvůli níž celý svět hledá odpovědi na základní existenciální otázky. Kamarád ho přesvědčí, aby vyrazil z rozpáleného města na chalupu, kde se před dusným létem ukrývají jeho přátelé. To, co mělo být obyčejnou cestou do přírody, se změní ve zhuštěný iniciační proces. Vincek se setkává s násilím i laskavostí, čelí řadě nečekaných, nepříjemných výzev.

V hlavní roli se představí Vincent Hospodářský, Zdeňka Petrová, Milan Mikulčík, Václav Kopelec, Ivana Uhlířová, Tereza Dočkalová a další.