ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5524 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bruce Springsteen: Working on a Dream na konci ledna

0 Redakce 18.11.2008

Bruce Springsteen vydá své dvacáté čtvrté album 27. ledna. Jak rockový veterán uvedl, desku natočil na rychlo v přestávkách turné, na které se vypravil se svým E-Street Bandem.

Věřím, že Working on a Dream zachycuje svěží energii turné z některých z nejúžasnějších show, které jsme kdy odehráli,“ vypráví muzikant na svých oficiálních internetových stránkách o atmosféře vzniku svého nového studiového alba. Vydání Working on a Dream pouhých patnáct měsíců po předchozím albu Magic je ale samo o sobě netypicky brzké na umělce s reputací perfekcionisty. „Ke konci nahrávání Magic nadšený z návratu k popovějšímu soundu produkce, jsem pokračoval ve psaní. Když můj přítel producent Brendan O'Brien slyšel nové songy, navrhl: ,Pokračujme v tom´,” vysvětluje Springsteen. „Všechny písně byly napsány rychle, obvykle jsme použili jeden z prvních pár záznamů, a všichni jsme od začátku až do konce cítili vnitřní nápor pracovat tímto způsobem…, " přibližuje dál muzikant okolnosti brzkého příchodu desky na svět.

Stejně jako úspěšný předchůdce Magic, který v říjnu loňského roku debutoval na první příčce Billboardu, bylo i album Working on a Dream nahráno a smícháno ve studiu Southern Tracks v Atlantě s  producentem O'Brienem, který se Springsteen pracoval i na dalších dvou   deskách, a nedávno dokončil novinku AC/DC Black Ice.

Ve finále bude Working on a Dream obsahovat dvanáct skladeb a dva bonusy, The Wrestler (z nadcházejícího stejnojmenného filmu Mickeyho Rourkea) a A Night with the Jersey Devil (a haloweenský song, který byl zpřístupněn zdarma na internetu).