ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13682 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bruce Springsteen, Beyonce a Bono hlavními hvězdami inauguračních slavností

0 Redakce 18.1.2009

Bruce Springsteen, Beyonce a Bono jsou mezi hvězdami světové hudební scény, které oficiálně potvrdili svou účast na slavnostní události u příležitosti inaugurace 44. demokraticky zvoleného prezidenta Spojených států Baracka Obamy.

Událost je naplánována na neděli 18. ledna, tj. dva dny před jeho oficiálním vstupem do Bílého domu, a bude se konat, jak bylo již dříve oznámeno, na schodech Lincoln Memorial ve Washingtonu. Publikum se dostane na koncert zdarma a HBO budou vysílat celou akci v živém přenosu.

Na koncertě pod názvem We Are One: The Obama Inaugural Celebration zazpívají hvězdy všemožných učebních stylů. Budou mezi nimi kromě již zmíněných tří hvězd také Mary J. Blige, Garth Brooks, Herbie Hancock, Usher, Shakira i Sheryl Crow. A proslovy Queen Latifah, Jamieho Foxxe, Martina Luthera Kinga III a Denzela Washingtona by měly potrhnout historický význam večera.

Show We Are One odstartuje čtyřdenní slavnosti u příležitosti nejvýznamnější události v politickém životě USA (a možná i celého světa) z počátku 21. století.
Doposud byla ohlášena série dalších akcí, spojených se vstupem Baracka Obama do Bílého domu. Jsou to mimo jiné Hey, America Feels Kinda Cool Again v Washington D.C., která se bude konat 19. ledna zúčastní se jí mimo jiné Beastie Boys a Sheryl Crow či Latino Inaugural Gala – 18. ledna, s účastí WAR, Marca Anthonyho a Jenifer Lopez. Kolem tohoto koncertu propukl i první menší skandál. Jennifer Lopez a její manžel byli totiž obviněna z oportunismu. Že JLo promluví na večeru, zatímco její Marc Anthony bude zpívat, se nelíbilo latino komunitě, která upozornila že pár Obamu nepodpořil během předvolební kampaně, a na jeho kampaň nevěnoval ani cent.
Jay-Z  bude hlavní hvězdou další show – tentokrát naplánované na 19. ledna v Warner Theatre. Bela Fleck a Wynton Marsalis připravili do uvedeného divadla speciální show pro CNN. Teenagerská senzace Miley Cyrus a Jonas Brothers budou hlavními hvězdami speciálního koncertu pro děti, zatímco Usher, Billy Ray Cyrus a Bow Wow vystoupí 19. ledna na koncertu pořádaném budoucí první dámou Michelle Obama a manželkou zvoleného viceprezidenta Joeho Bidena Jill, který bude zasvěcen americkým vojákům a jejich rodinám.

Zde je i úplný line-up koncerti We Are One: The Obama Inaugural Celebration at the Lincoln Memorial:
Beyonce
Mary J. Blige
Bono
Garth Brooks
Sheryl Crow
Renee Fleming
Josh Groban
Herbie Hancock
Heather Headley
John Legend
Jennifer Nettles
John Mellencamp
Usher Raymond IV
Shakira
Bruce Springsteen
James Taylor
will.i.am
Stevie Wonder