ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30425 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Brně začala výstava Cena Jindřicha Chalupeckého

0 Redakce 22.9.2017

V Moravské galerii v Brně včera začala výstava Cena Jindřicha Chalupeckého: Finále 2017. Romana Drdová, Dominik Gajarský, Martin Kohout, Richard Loskot a Viktorie Valocká budou v Pražákově paláci vystavovat svá díla až do 14. ledna 2018, v listopadu jeden z pětice získá nejprestižnější české ocenění pro umělce do 35 let. Výstavu finalistů doprovodí prezentace renomovaného německého umělce Clemense von Wedemeyera.

„Každý z finalistů vytvořil specifické prostředí, svůj vlastní malý svět. Navzájem spolu ale díla v mnoha ohledech komunikují a vytváří divácky zajímavý celek,“ říká ředitelka Společnosti Jindřicha Chalupeckého a spolukurátorka výstavy Karina Kottová. Podruhé představí finálová výstava také dílo zahraničního hosta. Významný německý umělec Clemens von Wedemeyer připravil novou práci vycházející ze sochařských sbírek Moravské galerie.

„Jsme nadšení, že dílo přímo reaguje na místní kontext,“ dodává Kottová.  Ondřej Chrobák, šéfkurátor Moravské galerie v Brně, považuje odvážný přístup umělců k prostorám Pražákova paláce za výzvu do budoucna: „Finalisté mimo jiné ukazují velmi inovativní a místy radikální způsoby práce s výstavními sály, které jsou inspirativní i pro naše další projekty.“