ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10717 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Britská folková hvězda Nic Jones se vrací po třiceti letech na scénu

0 Redakce 27.2.2012

Britský folkař Nic Jones měl před třiceti lety těžkou nehodu. Podle lékařů se nikdy neměl uzdravit, natož pokračovat v koncertování. V letošním roce bude ale jeho osobní zázrak završen a on vystoupí na několika festivalech.

V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století nebylo na britské folkové scéně větší hvězdy než on. Jeho páté studiové album Penguin Eggs (1980) bylo tiskem označeno jako jeho „opus magnum“ a v dalších letech bylo označeno jako jedno z nejlepších folkových alb všech dob. Dva roky po vydání desky měl ale Jones vážnou autonehodu, kterou málem nepřežil. Hrát na kytaru a zpívat pak vůbec nemohl.

Zpět na scéně se objevil až o osmadvacet let později. V srpnu roku 2010 zazpíval tři písničky na akci Sidmouth Folk Week, který mu byl věnován. V letošním roce by se měl vrátit nastálo. Připravil letní evropské turné, na kterém ho bude mimo jiné doprovázet jeho syn Joe, jenž by měl také dohlížet na otcovu kondici. Jones totiž není natolik v pořádku, aby nepotřeboval spolehlivý doprovod.

JŠp