ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6885 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Britové podruhé rozdali Národní filmové ceny

0 jsk 4.4.2016

V londýnské Porchester Hall se uskutečnilo předávání Národních filmových cen Velké Británie (National Film Awards UK). Diváky druhého ročníku akce provázela moderátorka Louise Gookey. Do hlasování se zapojilo více než 2,9 milionu fanoušků.

Cenu za nejlepšího herce si odnesl Tom Hiddleston (na snímku), který zabodoval díky snímku High-Rise (2015) inspirované stejnojmenným bestsellerem J. G. Ballarda z roku 1975. V ženské kategorii ocenili Nathalii Emmanuel za výkon v akčním filmu Rychle a zběsile 7 (2015).

Z výhry v kategorii Nejlepší průlomový herecký výkon se mohl těšit John Boyega, který se zviditelnil ztvárněním Finna ve snímku Star Wars: Síla se probouzí (2015). Cenu za nejlepšího režiséra si převzal Stephen Fingleton za sci-fi thriller The Survivalist (2015). V kategorii mezinárodních filmů triumfoval snímek Kingsman: Tajná služba (2014).

Ocenění za Nejlepší britský film získal snímek režiséra Ricciho Harnetta s názvem Rise of the Footsoldier II (2015). Mezi cizojazyčnými tituly fanoušci ocenili maďarské drama Saulův syn z roku 2015. Americký herec Samuel L. Jackson si odnesl cenu v kategorii Přínos filmu. Získal také cenu za Nejlepšího herce ve vedlejší roli, a to za ztvárnění Valentina ve snímku Kingsman: Tajná služba.

Závěr večera patřil vzpomínce na zesnulého herce Alana Rickman, který skonal v lednu ve věku 69 let.

Tagy: