ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28580 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Britney Spears: Cirkus se blíží

0 Redakce 14.11.2008

Na internetu se objevilo šest skladeb z očekávané novinky popové princezny Britney Spears. Jde o mix, v němž zazní ukázky skladeb z desky Circus, která vyjde v den zpěvaččiných 27. narozenin, tedy 2. prosince 2008.

Na stránce ktu.com je kromě aktuálního singlu Womanizer možnost „ochutnat“ i dalších pět tracků, konkrétně písničky Circus, Out From Under, If U Seek Amy, Unusual You a Kill the Lights, jež pravděpodobně odkazuje na Spearsové vztah s paparazzi fotografem Adnanem Ghalibem. Plyne to z textu: „Pane fotografe, myslím, že jsem připravena na detail, ale ujistěte se, že mě zaberete z té správné strany.“

Ironii této spekulaci dodává i sekce Paparazzie Of The Week, kterou Britney připravila pro své fanoušky na domovských stránkách britneyspears.com. Jde o svéraznou formu boje proti bulvárním fotografům, kteří zpěvačku pronásledují doslova na každém kroku. Každý týden se zde totiž objeví zdokumentovaný případ, kdy se nenasytní paparazzi ztrapnili během pokusu ukrást Spearsové pro svůj plátek nějaký kus soukromí.

Cirkus už tedy začal. Britney podniká vše proto, aby se dostala do médií a už poněkolikáté jí v tom účinně pomáhá královna Madonna. O té je známo, že se obklopuje mladými hvězdami, ostatně dodávají jí lesk a přítažlivost pro získávání stále nového publika. Po intenzivní spolupráci s producentskými týmy kolem Justina Timberlakea, jež přišla vhod ve chvíli Spearsové mentální i mediální indispozici, se pustila do projektu mnohem náročnějšího. Chce dát Justina a Britney dohromady – minimálně na pódiu. Ačkoli se úspěchy zatím nedostavují (pokaždé je má vedle sebe sólo), vytváří Madonna nový marketingový model – jakési sdružování popových idolů pod patronátem ikony. Skutečný cirkus vlastně nedělá Britney, ale první ženská popu.

 

Pro Spearsovou z toho všeho plyne velká šance na skutečný návrat. Postupné očišťování jména a re-moralizace (poslední fáze cyklu panna-prostitutka-feťačka-matka-uvědomělá žena-světice) dláždí cestu pro desku, jež úvodním singlem Womanizer nenaznačuje žádnou hudební bombu. Dosavadní reakce jsou rozporuplné, pozlátko se nicméně třpytí a lidi cingrlata rádi…