ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5049 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Brit Awards vládli The 1975 a Calvin Harris

0 jsk 22.2.2019

Letošní udělování Brit Awards ovládli kapela The 1975 a dýdžej a producent Calvin Harris (na foto). Čtyřčlenná formace z Manchesteru vyhrála v kategorii Britská kapela a trofej jí také vynesla studiovka A Brief Inquiry Into Online Relationships (2018), která se stala Britským albem roku.

Někteří diváci se však o vítězství kapely dozvěděli ještě před ceremoniálem, a to z televizní reklamy, v níž už její výhru zmínili. Zatím není známo, zda The 1975 o vítězství věděli předem. Během slavnostního večera se o tom nezmínili.

Harris, jehož na prestižní hudební cenu nominovali během jeho kariéry šestnáctkrát, získal letos své první dvě Brit Awards. Ocenili ho jako britského producenta roku a se zpěvačkou Duou Lipou získali cenu i za singl One Kiss.

Za nejlepšího britského interpreta vyhlásili George Ezru, nejlepší britskou interpretkou se stala Jorja Smith. Cenu za nejlepší videoklip udělili kapele Little Mix za Woman Like Me. V mezinárodních pěveckých kategoriích uspěli kanadský rapper Drake a americká zpěvačka Ariana Grande. Zpěvačka Beyoncé a rapper Jay Z získali jako duo The Carters cenu pro nejlepší mezinárodní skupinu.

Během galavečera, který se konal v londýnské O2 aréně, vystoupili Pink, The 1975 Jess Glyne, Jorja Smith, Little Mix, George Ezra či Hugh Jackman.