ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30893 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Brian Wilson neoslaví padesát let s The Beach Boys

0 Redakce 25.6.2010

Přestože nedávné informace tvrdily opak, nyní je už jisté, že zpěvák Brian Wilson nevstoupí do sestavy své bývalé kapely The Beach Boys a neoslaví s ní příští rok padesát let existence.

Jeho bratranec Mike Love, který je členem The Beach Boys, nedávno řekl: „Naše kapela odehraje ročně asi sto padesát koncertů. Nemáme ale žádné plány, ani žádné sny. Je však jedna věc, po které osobně toužím. Chtěl bych, aby se do sestavy vrátil Brian. Má však sólové projekty a plány, které ho v nejbližší době budou dost zaměstnávat. Bavili jsme se o společném psaní písniček, ale nic jsme nedohodli.“

Brian Wilson spolu s bratry Carlem a Dennisem, bratrancem Mikem Lovem a kamarádem Al Jardinem založili The Beach Boys v roce 1961. Dennis zemřel roku 1983, Carl v roce 1998. Brian s kapelou přestal vystupovat v roce 1964, když se rozhodl koncentrovat na studiovou práci. Členem slavné popové skupiny zůstal do roku 1970, aby se o pět let později vrátil a nahrál s ostatními kolekci 15 Big Ones. V roce 1985 ještě s kapelou vystoupil na charitativním koncertu Live Aid. Jinak se věnuje pouze sólové práci.

JŠp