ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Brian Eno skládá hudbu k dalšímu filmu Petera Jacksona

0 Redakce 22.12.2008

Frontman kdysi velmi populární formace Roxy Music Brian Eno souhlasil, že napíše hudbu pro film The Lovely Bones. Jedná se o novou produkci novozélandského režiséra Petera Jacksona, držitele prestižní ceny Oscar, světově proslulého díky velkofilmům Pán prstenů a King Kong.

Eno se v posledních letech věnuje převážně producentské činnosti, a v současnosti pracuje (ne poprvé) na desce irských U2 No Line on the Horizon. Kredity čerstvě nasbíral i za nejúspěšnější desku v kariéře Coldplay, letošní Viva la Vida or Death and All His Friend. Nebude to ale ani poprvé, co se pustí do skládání filmové hudby. Kromě soundtracků k řadě televizních show, v minulosti už psal také hudbu pro americko-německý snímek z roku 2004  Svěrací kazajka (The Jacket).

Dle informace z Upcoming Film Scores, The Lovely Bones, v kterém byly hlavní role svěřeny Markovi Wahlbergovi, Rachel Weisz a Susan Sarandon, vychází ze stejnojmenné předlohy americké spisovatelky Alice Sebold . Film má v příštím roce uvést do kin společnost Paramount Pictures.