ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Březnové večery pražské Violy

0 jsk 16.2.2024

Milovníky typického anglického černého humoru a také ty, kteří už někdy absolvovali výběrové řízení, 4. března od 20 hodin pobaví Smluvní vztahy (na snímku). Hra úspěšného a britského divadelníka Mika Bartletta s Danou Černou (Nadřízená) a Janou Strykovou (Emma) se ve velké nadsázce, ale o to trefněji, zabývá aktuálním společenským tématem.

Ve středu 13. března ve 20 hodin je na programu hra francouzské autorky Isabelle Le Nouvel Skorpios na obzoru. Na luxusní jachtě řeckého miliardáře Aristotela Onassise se jednoho letního dne a noci roku 1959 potkají sir Winston Churchill a herečka Greta Garbo. Jemu je pětaosmdesát, jí o třicet let méně. On už stěží chodí, ale stále se drží zásady nic nevzdávat. Ona skončila s filmem a na plátno se už nechce vrátit. V režii Radovana Lipuse dvojici ztvárňují Igor Bareš a Klára Cibulková.

Letošní novinka Lásky/Plné večery ve středu 20. března od 20 hodin propojí tři osobnosti. Šansoniérka Lenka Nová, klavírista Ivo Kahánek a spisovatelka Barbara Nesvadbová diváky provedou plnou škálou emocí.

Příběhy ze Starého zákona II ve vynikajícím převyprávění Ivana Olbrachta se na scénu Violy vrátí 27. března od 20 hod. Příběhy o Mojžíšovi, Davidu a Goliášovi, Šalamounovi… Nahlédněte do moudrosti a poselství příběhů „knihy knih“ v osobité interpretaci Báry Munzarové a Jaromíra Meduny.