ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21785 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bratr Amy Winehouse tvrdí, že ji zabila bulimie

0 jsk 25.6.2013

Hlavní příčinou smrti britské zpěvačky Amy Winehouse byla podle jejího bratra Alexe bulimie, nikoliv alkohol a drogy. Uvedl to v rozhovoru pro magazín The Observer s tím, že zpěvačka trpěla poruchou příjmu potravy od sedmnácti let, a proto byla slabší a náchylnější k různým chorobám.

Amy Winehouse zemřela 23. července 2011 ve věku 27 let. Podle koronera byla příčinou jejího skonu nadměrná konzumace alkoholu. Její bratr nicméně v rozhovoru uvedl, že nebýt bulimie a oslabeného organismu, množství vypitého alkoholu by ji neublížilo.

„Dříve, nebo později by zemřela, když žila tak, jak žila. Ve skutečnosti ji ale zabila bulimie. Kdyby touto poruchou netrpěla, byla by fyzicky odolnější. Všichni jsme věděli, jaký má problém. Bylo ale téměř nemožné s tím něco dělat,“ řekl Alex Winehouse, který se snaží na problémy bulimiků upozornit. Nadace Amy Winehouse proto nedávno věnovala finanční prostředky organizaci Beat, která se touto problematikou zabývá.

„Museli jsme tu organizaci podpořit, protože v současné době o tom problému téměř nikdo nemluví. Chci veřejnost na bulimii upozornit, protože je to opravdu velice vážný problém,“ řekl ještě Alex Winehouse.