ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20146 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Branický zázrak má za sebou premiéru

0 jsk 24.5.2022

První divadelní muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse Branický zázrak má za sebou premiéru v pražském Divadle Na Fidlovačce. Mystický příběh z dnešního Braníka vypráví o písničkáři v krizi středního věku. Cítí, jak se vzdaluje své ženě a jak mu ubývá sil. Když mu zmizí i kolo z garáže, rozhodne se najít viníka a získat zpět, co mu kdysi patřilo. Tak se dostane až k místním bezdomovcům, v jejichž lesíku se údajně za úplňku zdají mocné sny. Stráví s nimi magickou noc, která přinese nečekané probuzení. Libreto muzikálu z pražské periferie napsal filmový režisér Jan Svěrák a písně i texty k němu napsal zpěvák Tomáš Klus.

Pro Jana Svěráka je uvedení muzikálu divadelní prvotinou: „Začal jsem psát nový scénář, a dlouho jsem nechtěl uvěřit tomu, že mi pod rukama nevzniká film, ale divadelní muzikál. Já divadlo nikdy nedělal. A kdo by měl složit všechny ty nové písně? Snad jedině Tomáš Klus by mohl…“

Tomáš Klus jako zázrakem mohl, a nejen, že mohl, příběh si tak zamiloval, že pro něj během několika měsíců složil šestnáct nový písní. „Nic lepšího jsem asi v životě neudělal. Snad proto, že jsem poprvé nepsal jenom o sobě,“ přiznává autor hudby.