ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12158 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bozi se vracejí

0 Redakce 1.10.2008

The Young Gods před lety takřka definovali experimentální elektronickou hudbu a dodnes si přízvisko hledačů a pozoruhodných zvukových průzkumníků plně zaslouží. Nikdy ve své kariéře nezapomněli na kytary, a tak se po roce a půl vracejí do pražského Paláce Akropolis, aby pro změnu poprvé přivezly výhradně kytary. Akustický set zazní 3. a 4. října.

V Praze The Young Gods představí album Knock On Wood – The Acoustic Sessions, které je neobvyklé přesně v duchu jejich neustálé snahy hledat nové hudební polohy. Vybrat ze svého repertoáru ty nejznámější kusy, doplnit je několika coververzemi a vše nahrát v obsazení převážně pro tři španělky, perkuse a hlas, to u elektronických kapel skutečně není běžnou praxí.

Pro znalce a početné fanoušky skupiny však tento projekt nebude takovým překvapením. Pro akustické podání jejich skladeb hovoří hned několik zajímavostí. Předně, hlavní tvář kapely, zpěvák Franz Treichler, je původem klasicky vzdělaný kytarista. Navíc většina elektronicky znějících smyček a zvuků pochází původně z kytar, byť mistrně opracovaných na rozličných studiových mašinkách. Příklon ke klasické písňové kompozici a jak někteří odborníci říkají k „elektronickému šansonu“ mohou The Young Gods dokázat i známým albem Play Kurt Weill, věnovaným písním dotyčného slavného německého kabaretního skladatele.

Lákavým však bude unplugged vystoupení pro mnohem širší publikum. Bozi totiž přivezou i řadu známých hitů, zpracovaných ve vlastním stylu. Kromě woodstocké hymny Freedom Richieho Havense, či elektronické Ghost Rider z repertoáru amerických Suicide, překvapí zřejmě mladší část publika i nevídaná verze skladby Everything In Its Right Place od Radiohead. Jak je u The Young Gods zvykem, půjde pravděpodobně opět o jedinečnou a překvapivou událost.

JAKUB ANDĚL (foto: Young Gods)