ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4918 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Boží mlýny vycházejí ze skutečných kauz

0 jsk 6.4.2021

Režisér Jan Hřebejk se vrací k detektivnímu žánru. Na námět novináře Janka Kroupy natočil pro televizní diváky šestidílný seriál Boží mlýny. První díl uvede ČT1 v neděli 11. dubna od 20.10 hodin.

„Zločin se stane na začátku. Divák ví, k čemu došlo, ví, kdo je pachatel, ještě před úvodními titulky. Zároveň se ale také dozví, že ten člověk není potrestaný a spravedlnost je na něj krátká. A ústřední trojice představuje svým způsobem mstitele,“ popisuje zápletku nového seriálu režisér Jan Hřebejk.

Boží mlýny vycházejí ze skutečných kauz, se kterými se během své novinářské kariéry setkával Janek Kroupa. Pro scénář ale případy kombinoval, postavy zaměňoval a jejich charaktery se nechal pouze volně inspirovat.

Ústřední trojici hrají Martin Myšička coby univerzitní profesor kapitán Karel Fait, Eliška Křenková jako novinářka Markéta Stránská a Vincent Navrátil coby student kriminalistiky Alex Brauna.

O něčem si můžete říkat, že to je přehnané, ale pak zjistíte, že se to skutečně stalo. Dojde vám, jak šílený svět je a že nehrajete něco, co se kvůli filmu nafouklo, ale jde o realistické situace. Nikdy tak člověk neměl strach, že by se přehrávalo nebo jinak přehánělo, jelikož to má oporu v realitě,“ říká Navrátil, pro kterého jde po televizním filmu Veterán o druhou spolupráci s Janem Hřebejkem.

V dalších rolích se představí Robert Nebřenský, Pavel Řezníček, Milan Mikulčík nebo Jiří Lábus.