ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5186 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bontonfilm vydává kompletní seriál Akta X na 62 DVD discích

0 Richard Winter 25.7.2016

U Bontonfilmu právě vychází unikátní sběratelský DVD komplet veškerých původních i nových epizod kultovního seriálu Akta X, který obsahuje neuvěřitelných 62 disků. Sada s 208 epizodami obsahuje také velké množství bonusů včetně komentářů tvůrce Chrise Cartera a produkčního týmu, sestřihu speciálních efektů, vynechaných scén a pohledu do zákulisí natáčení poslední série. Must-have pro každého opravdového fanouška, který hledá pravdu, co je tam někde venku…

Zvláštní agenti FBI Fox Mulder (David Duchovny ) a Dana Scullyová (Gillian Anderson), specialisté na ty nejsložitější případy, čelí děsivému nebezpečí a bizarním jevům, když se snaží odhalit smrtící spiknutí a rozluštit paranormální záhady. Zatímco Mulder hledá za každým případem nadpřirozené jevy, Scullyová při objasňování záhad raději využívá vědeckých metod. Každý další díl seriálu odkrývá nové úrovně děsivé konspirace. Vše vyvrcholí v posledních strhujících epizodách seriálu šokujícím odhalením, které se týká mimozemšťanů, americké vlády i samotného lidstva.

Akta X je americký sci-fi televizní seriál, poprvé byl vysílán na kanálu FOX 10. září 1993, v Česku byl poprvé vysílán na TV Nova. Poslední díl byl odvysílán 19. května 2002. V březnu 2015 byl ohlášen návrat Akt X na obrazovky jako minisérie stanice FOX. Při premiéře 24. ledna 2016 se v hlavních rolích představili opět David Duchovny, Gillian Andersonová, Mitch Pileggi (zástupce ředitele Skinner) a William B. Davis (muž s cigaretou). Výkonným producentem a scenáristou je opět Chris Carter.

Mezi zajímavosti patří fakt, že typická melodie se neobjevila v prvním pilotním díle. Vznikla totiž až po jeho odvysílání. Scénář k 10. dílu 5. série napsal Stephen King, celkem bylo natočeno 208 epizod, včetně úvodního pilota a šestidílné 10. série. Na konci počátečních titulků většiny epizod se objevuje heslo “The Truth is Out There” (Pravda je tam venku). Jen v 19 epizodách se objevují jiná hesla.

Tagy: ,