ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5702 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bono Vox poprosil Pixies o nové album

0 Redakce 4.5.2011

Členové bostonské alternativní kapely Pixies prozradili, že jedním z jejích největších fanoušků je zpěvák irských U2 Bono Vox. Byl to prý on, kdo je prosil, aby nahráli nové album. Kytarista skupiny Joey Santigo vzpomíná: „Bono za námi přijel a jednoduše řekl: prosím, nahrajte nové album.“

Pixies skončili první  etapu své existence v roce 1994. Následujících deset let se nic nedělo, až v roce 2004 parta kolem charismatického Blacka Francise ohlásila návrat. Od té doby vystupuje, ale nové album zatím nenatočila. Tím pádem je její poslední položkou v diskografii kolekce Trompe Le Monde ze září 1991.

„Myslím si, že není možné, abychom nesplnili přání Bona. Já jsem připraven, záleží ale také na ostatních,“ řekl Santiago.

Prozradil také, že kapela dosud pouze koncertovala, neboť se obávala, že vejde-li do studia a začne nahrávat desku, rozjitří to staré rány, kvůli kterým se v roce 1994 rozešla. Santiago se současně domnívá, že staré problémy jsou minulostí a kapela brzy bude schopná přání Bono Voxe vyhovět.

JŠp