ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28656 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bono se omluvil za zneužívání ve své charitě

0 jsk 16.3.2018

Bono, frontman irské skupiny U2, se omluvil poté, co mezinárodní nezisková organizace ONE Campaign, které je spoluzakladatelem, přiznala případy zneužívání a nevhodného chování ze strany vedení pobočky v Johannesburgu. Informovala o tom stanice BBC.

Bono pro britské noviny Mail on Sunday řekl: „Všichni se hluboce omlouváme. Šikanu nenávidím, nemohu ji vystát.“ „Vedení těmto zaměstnancům neposkytlo ochranu a musím za to nést určitou odpovědnost,“ uvedl frontman skupiny U2. Dodal, že s oběťmi zneužívání by se rád setkal, aby se jim osobně omluvil.

V dopise adresovaném členům organizace, který ONE Campaign zveřejnila na své internetové stránce, výkonná ředitelka Gayle Smithová uvedla, že v letech 2011-2015 někteří manažeři šikanovali, uráželi a znevažovali zaměstnance. V jednom případě nadřízená donutila zaměstnankyně jako hostesky obsluhovat hosty v jejím domě během soukromých víkendových večírků.

Podle listu jedna ze zaměstnankyň tvrdí, že její nadřízený měl na její adresu v přítomnosti vládního úředníka několik sexistických a neslušných narážek, a když s ním odmítla mít pohlavní styk, přeřadili ji na nižší pozici.

Tagy: