ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5408 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bono a The Edge z U2 hráli na ulici

0 jsk 27.12.2018

Dva členové irské rockové skupiny U2, zpěvák Bono (na foto) a kytarista The Edge, se na Štědrý den představili v roli pouličních hudebníků, tedy buskerů. Před divadlem Gaiety Theatre v centru irského hlavního města Dublinu se zúčastnili výroční akce charitativní organizace Dublin Simon Community na podporu lidí bez domova.

Dvojice zahrála skladbu Love Is Bigger Than Anything in Its Way z loňského alba Songs of Experience, jakož i dvě vánoční koledy – O Holy Night a O Night Divine.

Poslední skladbu, Christmas (Baby Please Come Home), kterou v roce 1963 původně nazpívala Darlene Loveová, předvedli Bono a The Edge společně s dalšími zúčastněnými hudebníky. Organizátorem akce byl Glen Hansard, zakladatel rockové formace The Frames. Představil se s písní, která kritizuje irskou vládu za její špatné řešení bezdomovectví v zemi. Dalšími účinkujícími byli Imelda Mayová, Damien Rice, Danny O’Reilly, Luke Clerkin, Mundy a Róisín O.

V Irsku je momentálně téměř deset tisíc lidí bez domova včetně čtyř tisíc dětí. Podle aktivistů se navzdory silné ekonomice země nestavějí nové domy dostatečně rychle, přičemž nájemné se podstatně zvýšilo.

Tagy: ,