ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18374 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bohdan Sláma začal natáčet nový celovečerní film Čtyři slunce

0 Redakce 26.4.2011

Režisér Bohdan Sláma, který byl v minulosti například oceněn za svůj film Štěstí Hlavní cenou na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu, soškou Českého lva za nejlepší film roku, začal natáčet nový celovečerní film. Zatímco v uzavřené dramatické trilogii Divoké včely (Český lev za vedlejší ženský herecký výkon pro Zuzanu Kronerovou), Štěstí a Venkovský učitel (Český lev za nejlepší herečku pro Zuzanu Bydžovskou a scénář) se Sláma zabýval motivem hledání lásky, ve svém novém filmu Čtyři slunce nabídne divákovi současné lehce humorné rodinné drama o věcech přirozených a nadpřirozených.

Příběh rodiny z menšího českého města a jejích přátel se dotýká těch, kteří se smiřují s realitou nesplněných snů a zároveň ještě mají touhu proměnit svůj život k lepšímu. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny přezdívaný Fogi (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb. Fogiho úlety s sebou přinášejí komické momenty i přešlapy. Se svou partnerkou Janou (Anna Geislerová), která pracuje jako úřednice na poště, vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn Fogiho z prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v tomto příběhu sehraje klíčovou roli. Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Fogiho vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvární v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. Sláma se nebál sáhnout v případě postavy dospívajícího syna po neherci, jak už se mu vyplatilo v rámci předešlých filmů. Mladého Marka Šáchu tak měsíce hledal na středních školách a punkových koncertech. K typově přesnému klukovi zároveň dlouho zvažoval herecky silný protějšek, ten objevil v Jiřím Mádlovi, který si zahraje postavu staršího kamaráda, punkáče Jerryho.
"Do svého nového filmu jsem tentokrát v rámci klíčových postav z velké části obsadil herce, se kterými jsem v minulosti nepracoval, ať už se to týká Jaroslava Plesla, Jiřího Mádla nebo Karla Rodena," uvedl režisér Bohdan Sláma.

Slámův nový filmový příběh naráží také na aktuální problémy, které může přinášet život v neúplných nebo nefunkčních rodinách, ale zároveň s tím zachycuje zápas o udržení funkce rodiny v současné době.
Koproducentem filmu je Česká televize, do distribuce uvede film společnost Falcon v březnu příštího roku. Filmový štáb bude více než třicet dní natáčet nový Slámův filmový počin především v malém městě Mirotice, ve kterém vznikl jeden z nejvýraznějších snímků nové české vlny 60. let Intimní osvětlení.
Nejen z nostalgie k Intimnímu osvětlení režiséra Ivana Passera jsem si vybral toto místo. Žiju nedaleko odsud se svou rodinou, jde tak o důvěrně známé prostředí," dodal Bohdan Sláma.

rwi