ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5472 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bod obnovy míří do našich kin. V zahraničí si vede

0 jsk 15.8.2023

Snímek Bod obnovy obsadí 21. září většinu českých kin. Ještě před tuzemskou distribuční premiérou ale sci-fi režiséra Roberta Hloze zabodovalo v zahraničí. Podařilo se mu získat distributory v USA, Kanadě, Austrálii, Německu či Rakousku, svou světovou premiéru si odbyl na filmovém festivalu v Jižní Koreji a zaujal na festivalech ve Švýcarsku, Kanadě, Chorvatsku či Srbsku.

První český sci-fi film po dlouhých desítkách let byl také jedním z nejvýraznějších snímků letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde si po premiéře v sekci Zvláštní uvedení vysloužil ve velkém sále hotelu Thermal potlesk vestoje.

Na jeho projekci v rámci zahájení Letní filmové školy se zase už téměř dvě hodiny předem stály dlouhé fronty a do sálu se nakonec nedostalo několik stovek zájemců. 21. srpna proto zahájí vybraná kina předprodej předpremiérových zářijových projekcí na několika místech republiky.

Většina herců a tvůrců filmu viděla Bod obnovy poprvé také až v Karlových Varech. A neskrývala nadšení. „Je to prostě pecka. Člověk kouká na to obrovské plátno a připadá mu neuvěřitelné, že se něco takového natočilo u nás,“ svěřila se se svými pocity představitelka hlavní role agentky Em Trochinowské Andrea Mohylová, jejíž výkon hodnotí zahraniční novináři jako fantastický, úžasný, ohromující či velmi charismatický.

Zároveň jedním dechem chválí Matěje Hádka coby vedoucího výzkumu Kurlstata či Václava Neužila jako agenta Mansfelda. V dalších výrazných rolích se ve filmu představí také Jan Vlasák, Karel Dobrý, Agáta Kryštůfková, Iveta Dušková, Adam Vacula či slovenští herci Milan Ondrík a Richard Stanke.

Tagy: ,