ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6384 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bob Dylan zrušil koncerty v Asii

0 Redakce 6.4.2010

Americký písničkář Bob Dylan narazil se svými koncertními aktivitami v Asii. Několik naplánovaných vystoupení musel zrušit, protože nezískal od čínských úřadů potřebná povolení a záruky. Dylan na to konto musel odříci koncerty v Číně, Taiwanu a Hongkongu.

Tyto akce měla organizovat taiwanská agentura Brokers Brothers Herald. Ta se ale svého záměru vzdala poté, co vstoupila do jednání s čínskými úřady. „Čínské ministerstvo kultury nám nebylo schopno zabezpečit potřebná povolení na Dylanova vystoupení v Pekingu a Šanghaji. Neměli jsme tedy jinou možnost, než celé jihovýchodní asijské turné zrušit,“ vysvětlil promotér Jeffrey Wu.

Čínské ministerstvo kultury zpřísnilo vydávání povolení na vystoupení zahraničních umělců v zemi poté, co před dvěma lety islandská zpěvačka Björk na svém koncertu v Šanghaji otevřeně podpořila Tibeťany. Jelikož je Dylan i v Číně známý písněmi, jejichž obsah se mnohdy týká dodržování lidských práv, není divu, že se ministerstvo rozhodlo nedat pořadateli koncertu všechny záruky. Dylan si přitom koncertovat v Číně velmi přál.

JŠp