ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8112 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bob Dylan v poprvé zveřejněných vzpomínkách svého přítele Louieho Kemp

0 Redakce 20.4.2022

Bob Dylan, legendární americký písničkář, hudebník, malíř a držitel Nobelovy ceny za literaturu, patří k nejvýraznějším osobnostem současnosti.  Na společné příhody, dobrodružství a cesty v knize Dylan a já – Padesát let dobrodružství poprvé vzpomíná jeho celoživotní přítel Louie Kemp.

Ke čtenářům se tak na stránkách novinky z nakladatelství Galén dostává řada dosud nepublikovaných detailů z Dylanova profesního i soukromého života. Třeba jak vznikala nezapomenutelná koncertní šňůra Rolling Thunder Revue, jak proběhlo turné v Japonsku, proč Warholova Dvojitého Elvise vyměnil Bob Dylan za pohovku, co zahrál na sederové večeři o největším židovském svátku a mnoho dalšího.

„Poprvé jsem Bobbyho Zimmermana z Hibbingu potkal v roce 1953 na prázdninovém táboře v severním Wisconsinu. Bylo mu dvanáct a měl vlastní kytaru. Všem na potkání vykládal, že z něj jednou bude rokenrolová hvězda. Bylo mi jedenáct a věřil jsem mu to,“ rekapituluje v úvodu knihy Louie Kemp.

Z Bobbyho Zimmermana se stal Bob Dylan a z Louieho velkoobchodník s rybami. Zůstali přátelé po celý život. Oba úspěšní, každý v tom svém. Bob Dylan proslul zejména tvorbou pocházející z šedesátých let, kdy byl považován za protestního písničkáře. Získal ta nejprestižnější ocenění – od Grammy, Zlatého glóbu, Oscara přes Pulitzerovu cenu, Prezidentskou medaili svobody od prezidenta Baracka Obamy až po Nobelovu cenu za literaturu v roce 2016. Dylanovým životem prošla řada celebrit, z nichž mnohé nechybí ani v knize Dylan a já, jako například Marlon Brando, Allen Ginsberg, Joni Mitchellová, Joan Baezová či Dennis Hopper.

Tagy: