ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5141 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bob Dylan prý ustoupil čínské cenzuře

0 Redakce 11.4.2011

Organizace hájící lidská  práva se zlobí na amerického písničkáře Boba Dylana. Mají  mu za zlé, že se při svém nedávném vystoupení v Číně nezastal tamního umělce a aktivisty Ai Weiweie.

Objevila se podezření, že se Dylan dohodl s představiteli čínské cenzury a na to konto během koncertů nevydal žádné prohlášení ani nevyjádřil svůj demokratický názor. Promluvil prý vždy pouze jednou, a to na konci, kdy představil svou doprovodnou skupinu.

„Je šokující, že se dohodl s tamní cenzurou. Kdo, když ne on, se měl postavit za Ai? Neměl co ztratit?“ prohlásil Brad Adams z organizace Human Rights Watch.

Ai Weiwei je čínský  architekt, výtvarník a kurátor, který veřejně upozornil na korupci ve státní správě v Číně. 3. dubna byl zatčen policií a od té doby nevydaly čínské úřady žádnou zprávu o jeho osudu.

Dylan vystoupil v Pekingu 6. dubna a je velmi nepravděpodobné, že o incidentu nevěděl. Přitom mnohé jeho písně inspirovaly v šedesátých letech v Americe boj za lidská práva a všeobecně se očekávalo, že se během koncertu za čínského umělce postaví.

JŠp