ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bob Dylan píše dál své paměti

0 Petr Hašek 18.9.2012

Písničkář Bob Dylan, jenž minulý týden vydal své pětatřicáté studiové album Tempest a oslavil tak padesát let aktivní kariéry, prý pracuje na dalších dílech knižních pamětí. Potvrdil to v aktuálním rozhovoru, který minulý týden zveřejnil americký magazín Rolling Stone.

První díl vzpomínek nazvaný Kroniky I. vyšel již v roce 2004, byl navržen na několik literárních cen a držel se v USA řadu týdnů na žebříčku bestsellerů. Kroniky byly původně zamýšleny jako třídílné, ale po úspěchu první knihy se zpěvák odmlčel.

„Doufejme, že vyjdou další, pořád na nich pracuji,“ řekl o případných následujících dílech Dylan. „Poslední Kroniky jsem psal sám. Neměl jsem ani pořádného redaktora. Je to přitom spousta práce. Nevadí mi psaní, ale vadí mi to po sobě znovu číst a opravovat.“

První díl prý začal psát, když po něm vydavatelská společnost chtěla esej, který by doprovázel výběr padesáti starých písní. „Nechtělo se mi do toho, ale říkal jsem si, že by to byla dobrá příležitost říci něco o té době – zhruba o období 1962 až 1963. Chtěl jsem se do té doby vrátit a znovu ji prožít,“ vysvětlil.

Není zatím jasné, kdy další díl jeho pamětí vyjde. Z rozhovoru ale vyplývá, že by k jejich vydání dříve nebo později dojít mělo.

JŠp