ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15622 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bob Dylan má rád hiphopery

0 jsk 23.12.2022

Jednaosmdesátiletý Bob Dylan, americký písničkář a nositel Nobelovy ceny za literaturu za „vytvoření nového poetického výrazu, který vstoupil do velké tradice americké písně“, deseti cen Grammy a Oscara za píseň Things Have Changed z filmu Wonder Boys, v nejnovějším rozhovoru přiznal, že je fanouškem hip-hopových interpretů.

V rozhovoru pro Wall Street Journal jmenoval legendy tohoto žánru Wu-Tang Clan a Eminema, a poznamenal, že si těchto interpretů cení pro jejich „cit pro slova a jazyk“. Vzápětí však dodal, že má rád „každého umělce, jehož vize je podobná jeho vlastní“.

Jeho playlist obsahuje také písně od Royal Blood, Celeste, Rag N’ Bone Mana, Nicka Cavea, Jacka Whitea a Arctic Monkeys. Na oplátku na otázku, jaké má oblíbené hudební žánry, odpověděl, že jich je mnoho. Vyjmenoval country, blues, western swing, hillbilly a bluegrass. „Hudební historici by řekli, že když je dáte všechny dohromady, říká se tomu rokenrol,“ řekl. „Myslím, že by to byl můj oblíbený žánr.“

Zajímavá je i jeho odpověď na otázku, co sleduje v televizi. Přiznal, že si váží pouze tří sérií, jmenovitě britské telenovely Coronation Street, což je seriál vysílaný od roku 1960, série Otec Brown a vrátil se k dřívějším sezónám amerického sci-fi thrilleru The Twilight Zone.

„Nejsem fanouškem streamovacích balíčků nebo zpravodajských pořadů. Nikdy se nedívám na nic páchnoucího nebo odporného. Nic hnusného, ​​nic z psího zadku,“ poznamenal.

Tagy: