ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6070 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blur se vrátí, když na to budou mít

0 Redakce 26.11.2008

Damon Albarn potvrdil, že se velmi populární v devadesátých britská alternativní kapela Blur vrátí na scénu už v příštím roce.

Zpěvák prozradil, že jeho stará kapela, včetně kytaristy Grahama Coxona, se dává opět dohromady. Albarn učinil toto prohlášení těsně před zahájením speciální show své opery Monkey: Journey To The West v BBC Radio Theatre v Londýně v úterý, 25. listopadu.

Blur s jistotou budou zkoušet a uvidíme, jestli na to máme," reagoval Albarn poněkud opatrně na dotazy ohledně budoucnosti skupiny Blur, mezi jejíž členy se na začátku nového tisíciletí začaly projevovat rozpory. Skupina pak vydala v roce 2003 své poslední album Think Tank, na kterém Coxona slyšíme v jedné jediné skladbě (skupinu totiž opustil o rok dříve). Kytarista pak vydal pár sólových alb, zatímco Damon Albarn stvořil spolu s designérem a tvůrcem komiksů Jamiem Hewlettem animovanou (virtuální) kapelu Gorillaz.

Během hodinové show, následující po rozhovoru s Albarnem, byly kompozice z Monkey představeny s vhodně přepracovanými aranžmá a předneseny velkým smyčcovým orchestrem a pěti operními zpěváky a zpěvačkami.

Záznam z vystoupení bude možné si poslechnout v sobotu od 7 hodiny večerní greenwichského času na rozhlasové stanici BBC Radio 2.