ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9189 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blues Alive s Joan osborne či Anou Popovic

0 jsk 23.10.2018

Velký bluesový svátek se rychle blíží: dvacátý třetí ročník mezinárodního festivalu Blues Alive v Šumperku proběhne již od 15. do 17. listopadu.

K hlavním lákadlům patří americká písničkářka Joan Osborne, která se proslavila hitem One of Us a která přijede s programem písní Boba Dylana, dále uznávaná americká kytaristka Ana Popovic (na foto), americký kytarista a držitel Grammy Joe Louis Walker, držitel loňské Grammy v kategorii moderního blues Fantastic Negrito, baptistický reverend a společenský aktivista Rev. Sekou, Tamikrest, Tuaregové z Mali, americký bluesrockový kytarista Rick Derringer a formace North Mississippi Blues Project složená z hudebníků pocházejících z poslední americké oblasti, kde ještě blues žije v původním historickém stylu.

„Jak je vidět hned z úvodního výčtu, letošní ročník se ponese ve znamení amerického blues. Všechny hlavní hvězdy přijíždějí z USA,” říká ředitel Blues Alive Vladimír Rybička.

„Zároveň se letos na pódiu v Šumperku sejde historicky největší počet hudebníků, kteří získali nebo byli nominováni na Grammy nebo na prestižní ocenění Blues Music Awards,“ dodává dramaturg Ondřej Bezr. Kvalitu programu odráží i velký zájem diváků, kteří vykoupili s více než měsíčním předstihem všechny vstupenky na tři hlavní večery. Na doprovodné akce a menší koncerty bude zbytek lístků k zakoupení i na místě.